Teplárnám se nevyplácí biomasa, pálí víc uhlí. Odpadové dřevo může zmizet v Německu
Datum: 6.3.2013 15:42Zdroj: byznys.ihned.cz
Přidáváním drceného odpadního dřeva šetřily některé teplárny až pětinu spotřeby uhlí. Po změně pravidel se jim pálit biomasu nevyplatí. Odpadové dřevo bude hnít v lese nebo se vyvážet do Německa a my budeme potřebovat víc uhlí a platit za emisní povolenky, tvrdí zástupce tepláren.
