Poslanci schválili zavedení energetických štítků pro budovy

Datum: 20.6.2012 11:11Zdroj: Finanční noviny
Praha - Budovy v tuzemsku budou asi muset být v budoucnu označovány energetickými štítky, podobně jako je tomu nyní u elektrospotřebičů. Předpokládá to vládní novela zákona o hospodaření energií, kterou dnes schválili poslanci. Takzvané průkazy energetické náročnosti mají sloužit jako informace pro kupující či nájemce, kteří podle nich zjistí provozní náklady na energie. Norma, jež míří do Senátu, má vést k nižší spotřebě energií a snížení výdajů za energie.

Zdroj

Zpět na zprávy dne

Středa 24. června 2026 Praha 19:07,New York13:07