Praha - Ministerstvo dopravy chtělo na přelomu března a dubna požádat Evropskou komisi (EK) o proplacení 17,2 miliardy korun za již vyplacené evropské dotace na dopravní stavby. Aktuální pozastavení žádostí do Bruselu ale úřadu zkomplikovalo život, řekl dnes v diskusním pořadu televize Prima family ministr dopravy Pavel Dobeš.
Praha - Stavební skupina Eurovia CS obdržela od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) seznam 900 reklamací k výstavbě dálnice D47. Firma nyní reklamace analyzuje a zhruba do týdne bude vědět, kolik z těchto výtek uzná za oprávněné. V diskusním pořadu Partie televize Prima family to dnes řekl generální ředitel Eurovie CS Martin Borovka.
Pro Gerainta Andersona zosobňuje City veškeré zlo na této planetě. Jeho kniha Cityboy, která vyšla na přelomu finanční krize v roce 2008, popisuje údajné praktiky londýnských bankéřů, mezi něž patřilo pravidelné šňupání kokainu, vydírání nebo insider trading.
Globální ekonomika ustoupila z nebezpečného útesu, známky stabilizace se objevují v eurozóně i v USA, ale vysoké zadlužení vyspělých trhů a rostoucí ceny ropy zůstávají hlavními riziky. Agentura Reuters citovala nedělní projev výkonné ředitelky MMF Christine Lagardeové v Pekingu.
Na pražském výstavišti v Letňanech se od čtvrtka koná pětice veletrhů v čele s veletrhem bydlení For Habitat. Blíže o tom informovala pořadatelská společnost ABF.
V pátek se na českém trhu začne prodávat třetí generace tabletu společnosti Apple iPad. V USA se nový iPad začal prodávat 16. března, za jediný den si ho koupilo téměř milion lidí, uvedla agentura Reuters.
Operátor dá nadějným technologickým firmám tisíce eur na rozjezd. Na přelomu roku se mají peníze rozdávat i v Česku. Společnost chce zamezit migraci evropských špiček do americké kolébky inovací - kalifornského Palo Alta.
Německý drogistický řetězec Schlecker, který je od začátku roku v úpadku, chce nalézt nového investora do konce května. V sobotu o tom píše německý týdeník Wirtschafts Woche.
NetJets Europe uvedla na evropský trh první produkt přímého financování v oboru, který mění způsob, jakým mohou podniky a jednotlivci získat obchodní letadlo. Produkt přímého financování společnosti NetJets Europe (NetJets Europe Direct Finance) nabídne novým klientům alternativní způsob financování.
Největší světový výrobce vrtulníků pro civilní použití, společnost Eurocopter, plánuje rozšířit svou výrobu v Německu. V sobotu o tom informoval německý týdeník Wirtschafts Woche s odvoláním na generálního ředitele firmy Lutze Bertlinga.
Italský program tvrdých hospodářských a fiskálních reforem pomohl Římu získat důvěru investorů jen několik měsíců poté, co byla země ve středu dluhové krize eurozóny. Agentura Reuters v sobotu citovala předsedu Evropské komise José Manuela Barrosa.
Více než 400 letů z letiště v Pekingu včetně 35 mezinárodních muselo být v sobotu zrušeno nebo bylo opožděno kvůli husté mlze a silnému znečištění ovzduší pokrývajícímu čínské hlavní město. Informovala o tom agentura AFP.
Strana 12973