Švédská koruna v posledních měsících díky dobrému stavu ekonomiky posiluje. Švýcarský frank je naopak držen opratěmi tamní centrální banky. Někteří ekonomové proto hovoří o švédské měně jako o novém bezpečném přístavu. Další už jsou ale obezřetnější.
Nejdůležitější evropské akciové trhy ve čtvrteční seanci ztrácely. Hlavním důvodem je podle agentury Reuters vyšší očekávání trhů ohledně podpory zpomalující ekonomiky.
Řecký ministr financí Jannis Stournaras připustil, že se jeho země částečně odklonila od plnění opatření v rámci podmínek záchranné mezinárodní pomoci. Informovaly o tom ve čtvrtek agentury AFP a Reuters.
Šéfovi ekonomického institutu Ifo a dalším 150 německým ekonomům se nelíbí plán na vytvoření evropské bankovní unie, na kterém se dohodly špičky EU. V otevřeném dopise varují, že kolektivní zodpovědnost není lékem na dluhovou krizi.
Londýn - Euro se dnes propadlo na měsíční minimum vůči americkému dolaru poté, co Evropská centrální banka (ECB) snížila úrokové sazby. Prezident banky Mario Draghi navíc upozornil na přetrvávající hrozby pro hospodářský růst v eurozóně.
Atény - Řecký ministr financí Jannis Sturnaras připustil, že se jeho země částečně odklonila od kroků slíbených výměnou za finanční pomoc. Nová řecká vláda se nyní podle agentury Reuters snaží přimět zástupce věřitelů ke zmírnění podmínek pomoci.
Evropská centrální banka (ECB) na svém čtvrtečním zasedání podle očekávání snížila hlavní úrokovou sazbu na nové rekordní minimum 0,75 procenta. ECB o tom informovala na svých webových stránkách.
Britská centrální banka Bank of England sice ponechala základní úrokovou sazbu na 0,5 procenta, ale zároveň navýšila program odkupu aktiv o 50 miliard na 375 miliard liber. Informovala o tom agentura Reuters.
Praha - Klienti zkrachovalé cestovní kanceláře CK Globaltour, která ve středu vyhlásila úpadek, mohou do konce pobytu v Turecku zůstat v původně objednaných hotelech. Úhradu peněz za ubytování za ně vyřeší pojišťovna. ČTK to dnes řekla…
Strana 12423